COVID-19, Medlemsinfo, Nyheder

GENÅBNING AF ODDER I SAMARBEJDE MED KVICKLY

Genåbning af Odder i samarbejde med Kvickly Kæden

Vi har fået den helt FANTASTISKE mulighed i samarbejde med Kvickly at tilbyde alle vores medlemmer en hjælpende hånd til at få KICK startet salget efter nedlukningen.

Kvickly Odder og Coop generelt har været godt begunstiget af den nedlukning, som for rigtigt mange af jer har betydet lukkede butikker og en meget økonomisk svær tid.
I den anledning har Kvickly kæden valgt at give en pulje penge tilbage til de byer, hvor de har butikker.

Dette betyder for KØB ODDER medlemmer, at man har muligheden for gratis annoncering i forbindelse med, at landet igen åbner op.

Vi laver i uge 9,10 og 11 Genåbningsaviser sammen med Odderavis, og de butikker der har været tvangslukket, kan her få en Gratis helsides annonce med.
Når restauranterne og Frisørerne kommer med, laver vi et tiltag for dem.

I vil blive kontantakt af Odderavis i denne uge eller i starten af næste uge omkring muligheden, men vil du være sikker på at være med allerede i næste uge,
så kontakt Peter på 28735690 eller send ham en mail på Peast@jfmedier.dk

Hvis du er i tvivl om tilbuddet gælder dig, kan du i den vedhæftede liste se, hvem der er tildelt annoncer.
Skulle du har spørgsmål til fordelingen, er du også velkommen til at kontakte Peter.

Vi kan også fortælle, at vi er blevet kontaktet af et af vores medlemmer, om byen ikke kunne blive pyntet op til på mandag, og om vi ikke skulle have flag allé op.
Det arbejder vi på, og vi mødes i dag med kommunen omkring, hvordan de kan understøtte genåbningen, så vi håber at kunne hurtigt få forskønnet byen med blomster og andet udsmykning.

HUSK I skal endelig ringe, hvis I har noget på hjertet

Formand / Næst formand

Lars Juul 22322676 / Peter Astrup 28735690